Utracone nadzieje

satysfakcja-komentarz-liturgiczny-622x414

 

Wiosna, promienie słońca, pierwsze pączki na drzewach, przyjemny powiew wiatru, a Ty czujesz jakbyś zapadł w sen zimowy na wieczność. Rezygnacja, przeszywający smutek i żal połączony z brakiem motywacji. Monotonia. Szarość. Codzienność. Czujesz jakbyś zatrzymał się w miejscu. Jakby nic nie miało się już zmienić w Twoim życiu. Jakbyś gdzieś pośród szarej codzienności zatracił cząstkę siebie – tą najbardziej kolorową, tą która napędzała Cię do działania, dawała nadzieję na coś więcej. Wiesz, że nie jest źle, bo przecież mogłoby być gorzej ale nie jest też dobrze. Nie satysfakcjonuje Cię taki stan rzeczy. Nie cieszysz się z życia. Czujesz, że się pogubiłeś i straciłeś sens. Tkwisz w miejscu i to już spory okres czasu. Za cholerę nie wiesz co masz zrobić, żeby się z tego wyplątać. Gubisz się. Zatracasz. Straciłeś/aś nadzieję na lepsze jutro. Nadzieję na zmianę i na własne powodzenie.

Wracasz z pacy/szkoły do pustego mieszkania, nawet jeśli ktoś w nim fizycznie jest, Ty czujesz pustkę.

Znalezione obrazy dla zapytania pustka

 Idziesz ulicami ogarnięty swoją monotonią, mijasz uśmiechniętych i szczęśliwych ludzi, a jedyne na co masz ochotę to zwymiotować z tego nadmiaru szczęścia, które Cię otacza ale Ciebie nie dotyczy. Myślisz, że ludzie, których mijasz i spotykasz mają wszystko. Są szczęśliwi, cieszą się życiem, spełniają się. Żyją, a nie egzystują – tak jak Ty. Tylko skąd Ty to możesz wiedzieć? Widzisz ich przez moment, przez jedną chwile, czasami przez ułamek sekundy, nie wiesz co kryją w środku, nie znasz ich problemów, nie wiesz co siedzi im w głowie. Może ich życie wcale nie różni się od Twojego. Może oni również wracają do pustego domu. Kładą się na łóżko, a jedyne o czym marzą to zapaść w głęboki sen i obudzić się gdy już wszystko będzie dobrze.

Wchodzisz do swojego pustego domu, do swojej samotni, fortecy wokół, której zbudowałeś/aś gruby i wysoki mur, owijasz się kołdrą kładziesz się do łóżka, odpalasz komputer, patrzysz w sufit, nie możesz znaleźć sobie miejsca lub cokolwiek innego. Tylko wiesz co? Nic przez to się nie zmieni. Nie mówię tego tylko do Ciebie ale i do samej siebie. Ja też często tak robię. Ostatnio cały czas. Praca – dom – łóżko – film – sen. I tak na okrągło. Jak ma coś się zmienić w naszym życiu, skoro sami nie dajemy sobie szansy na zmianę? Nie robimy, nic w kierunku tej zmiany.

Znalezione obrazy dla zapytania satysfakcja

Ciągle mówisz, że Twoja praca Cię nie satysfakcjonuje. Nie jesteś z niej zadowolony/a. Męczy Cię. Czy robisz coś żeby to zmienić? Czy dokształcasz się, przekwalifikowujesz się, starasz się bardziej żeby zostać docenionym? Czy tak naprawdę zależy Ci na zmianie pracy, czy może wystarczy zmienić do niej nastawienie? Zastanów się nad tym bo z jakiegoś powodu jesteś w tym, a nie innym miejscu.

Mówisz, że nie możesz znaleźć miłości. Nikt Cię nie kocha. Nikt Cię nie dostrzega. Czy otwierasz się na nią, czy wychodzisz spoza swojej bezpiecznej strefy? Czy jesteś na nią gotowy/a? Może po prostu za bardzo starasz się znaleźć kogoś. Może robisz to na siłę. Może nie tak bardzo zależy Ci na miłości jak na byciu z kimś – z kimkolwiek. To nie jest żadna dobra rada, po prostu zaakceptuj siebie, takim jakim jesteś. Pokochaj siebie, a dopiero wtedy oczekuj, że ktoś Ciebie pokocha. Na miłość przyjdzie czas.

Uważasz, że Twoim problemem jest to, że nie znasz języków. Nie możesz się przez to rozwijać, rozciągnąć swoich skrzydeł. Czy przykładasz się do nauki? Czy uczysz się systematycznie? Ba… Czy Ty w ogóle się uczysz? Jedno jest pewne – samo się nie zrobi. Nie nauczysz się czegoś nie poświęcając temu czasu.

Znalezione obrazy dla zapytania satysfakcja

Można tak wymieniać w nieskończoność. Jest wiele sfer i aspektów w życiu, z których możemy być niezadowoleni. Mogą one dotyczyć pracy, rodziny, własnego usposobienia, naszego otoczenia i postrzegania świata. Jednak nie jest możliwe wprowadzenie zmiany bez wcielenia jej w życie. Fakt, ktoś może zarzucić, że niektóre zmiany nie są od nas zależne, ale nie mówimy tutaj o zdarzeniach losowych ale o przemyślanych zmianach, które mają na celu pozytywny wpływ na nasze życie. Mowa tutaj o zmianach przede wszystkim wewnątrz nas. Docenianiu własnej osoby, spełnianiu marzeń, wyrażaniu siebie. Mowa tutaj o zmianach zależnych od nas, które będą cegiełką w budowaniu własnego szczęścia. Mowa o zmianach, które będą nas rozwijać i kształtować. Zmianach, które zamienią monotonię w chęć do życia.

Znalezione obrazy dla zapytania satysfakcja

Chcesz poznać sekret jak mieć szczęśliwe życie? Nie ma takiego. To my sami kreujemy nasze życie. Oczywiście są sprawy i wydarzenia, które na nie wpływają, ale to my kształtujemy własną ścieżkę. Nie napisze tutaj żadnych złotych rad, sama szukam swojej drogi. Rozmyślam, szukam i póki co nie znajduje odpowiedzi, ale wierzę, że przyjdzie czas, w którym wszystkie moje wątpliwości złożą się w jedną spójną i sensowną całość. Wiem, że możemy coś zmienić. Może po prostu potrzebujemy czasu. Nie można tracić nadziei. Może raz coś nie wyszło, ale nie oznacza to, że zawsze tak będzie. Może pogubiliśmy się w otaczającym nas świecie. Może potrzebujemy motywacji. W końcu ją znajdziemy. Nic jednak nie stanie się samo. Jeśli wiesz, że nie czujesz się z czymś dobrze. Coś Cię rani, ogranicza – odpuść. Poszukaj innej drogi. Znajdź swój cel. Twoja decyzja nie musi się nikomu podobać. Ważne żeby Tobie sprawiło to radość. Tyle. Nic więcej.

Znalezione obrazy dla zapytania hope

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.” Ale jak to mówią „nadzieja umiera ostatnia”. Ja mam nadzieję, że wszystko się poukłada. Wrócisz do gry. Wjedziesz na właściwy tor, który poprowadzi Cię wprost do szczęścia. Twojego szczęścia. Do miejsca, w którym będziesz wierzyć, będziesz mieć nadzieję, będziesz kochać i będziesz kochany/a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>